Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
SİYASET Haber Girişi: 22.02.2021 - 12:38, Güncelleme: 22.02.2021 - 15:08

Bir isim daha kesin ihraçla disiplinde! İlk açıklama geldi

 

Bir isim daha kesin ihraçla disiplinde! İlk açıklama geldi

Bir isim daha kesin ihraçla disiplinde! İlk açıklama geldi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nde geçtiğimiz hafta disiplin kurulu kararı ile ihraç edilen Niyazi Kıransoy ve Murat Uslu’nun ardından disiplin sürecinin devam ettiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre MHP Merkez İlçe eski Yöneticisi Halim Burnaz’ın da kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildiği öğrenildi. Burnaz’a ulaşan tebligatta ki suçlamalar ise şu şekilde, “MHP İl Başkanı hakkında yerel medyada gerçek dışı iddia gerekçelerle şikayet etmek ve parti yetkililerinin bilgisi olmadan parti adına , yalan bilgi ve beyanda bulunmak, yetkisiz demeç yayınlama, partinin yetkili organları nezdinde demokratik ve medeni ölçüler çerçevesinde halledilmesi gereken parti içi meseleleri, belli kadee ve silsile düzenini bozarak basın ve yayın organlarında açık şekilde tartışma ve polemik konusu yapmak, parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik  teşkil edecek veya manevi şahsiyetleri rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak, sosyal medya üzerinden partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak vedavranış ve faaliyetlerde gibi ilgilinin bu eylem ve faaliyetleri disiplin suçu mahiyeti olduğundan…” ifadeleri ile Burnaz’ın kesin çıkarma talebi ile savunmasının istendiği öğrenildi.   “MÜDAHALEMİZ BULUNMADI” Diğer taraftan Zonguldak’ta gündem olan disiplin sürecinin ardından MHP İl Başkanı Varol Demirköse’den açıklama geldi. Demirköse yaptığı açıklamada, “MHP tüzüğünden üyelerin yapmaması gerekenler vardır. Bu kurallara herkes uymakla mükelleftir. Biz insan kaybetmek istemedik. Ancak yaşanan süreç ortadadır ve bellidir. Disiplin kurulu buna yönelik toplandı ve karar aldı. Bizim kurula asla müdahalemiz olmadı. Öyle bir şey olsaydı kurula gelen herkes ihraç olurdu. Disiplin kurulu bilgi ve belgelere göre kanaat oluşturdu. “ dedi.
Bir isim daha kesin ihraçla disiplinde! İlk açıklama geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nde geçtiğimiz hafta disiplin kurulu kararı ile ihraç edilen Niyazi Kıransoy ve Murat Uslu’nun ardından disiplin sürecinin devam ettiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre MHP Merkez İlçe eski Yöneticisi Halim Burnaz’ın da kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildiği öğrenildi. Burnaz’a ulaşan tebligatta ki suçlamalar ise şu şekilde, “MHP İl Başkanı hakkında yerel medyada gerçek dışı iddia gerekçelerle şikayet etmek ve parti yetkililerinin bilgisi olmadan parti adına , yalan bilgi ve beyanda bulunmak, yetkisiz demeç yayınlama, partinin yetkili organları nezdinde demokratik ve medeni ölçüler çerçevesinde halledilmesi gereken parti içi meseleleri, belli kadee ve silsile düzenini bozarak basın ve yayın organlarında açık şekilde tartışma ve polemik konusu yapmak, parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik  teşkil edecek veya manevi şahsiyetleri rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak, sosyal medya üzerinden partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak vedavranış ve faaliyetlerde gibi ilgilinin bu eylem ve faaliyetleri disiplin suçu mahiyeti olduğundan…” ifadeleri ile Burnaz’ın kesin çıkarma talebi ile savunmasının istendiği öğrenildi.

 

“MÜDAHALEMİZ BULUNMADI”

Diğer taraftan Zonguldak’ta gündem olan disiplin sürecinin ardından MHP İl Başkanı Varol Demirköse’den açıklama geldi. Demirköse yaptığı açıklamada, “MHP tüzüğünden üyelerin yapmaması gerekenler vardır. Bu kurallara herkes uymakla mükelleftir. Biz insan kaybetmek istemedik. Ancak yaşanan süreç ortadadır ve bellidir. Disiplin kurulu buna yönelik toplandı ve karar aldı. Bizim kurula asla müdahalemiz olmadı. Öyle bir şey olsaydı kurula gelen herkes ihraç olurdu. Disiplin kurulu bilgi ve belgelere göre kanaat oluşturdu. “ dedi.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karar67.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.