Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 00:00 Bu haber 2661 kez okundu
 
Zonguldak 1.'si çıkardı ödülü yıpratılmak oldu!
- Haberi
Zonguldak 1.'si çıkardı ödülü yıpratılmak oldu!

İmza Gazetesi’nden Miraç Aksoy imzalı haberde Milli Eğitimde büyük başarılar yakalayan Ayhan Yılmaz’ın kendi isteği ile tayininin çıkarılmasının arka perdesinde ki olaylar ele alındı.

 

İŞTE O HABER;

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin tayini sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde sular durulmak bilmiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü için ismi geçen “Kilimli İlçesi Kurucu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan YILMAZ hakkında isimsiz imalarla karalama kampanyası başlatılmış ve kendisi bu çirkefliklere daha fazla katlanamayarak başka bir ile tayin isteyerek kendi isteği ile görevinden ayrılmıştı.

 

Göreve geldiği ilk günden itibaren öğrencilerin gerek eğitim, gerekse sosyal ve sportif alanlardaki başarısı için gösterdiği çaba ile tanınan Yılmaz; LGS’ de Türkiye 100. sü, il genelinde ise 1. sıralamaya öğrenci yerleştirerek çok önemli bir başarıya imza atmıştı. Yılmaz ve eşi yaşadığı linç girişimi sonrası bir süre psikolojik tedavi görmek durumunda kalmıştı. Ayhan YILMAZ ve eşi ile ilgili yürütülen karalama kampanyasında şok detaylara ulaşıldı.

‘’DİSİPLİNSİZLİK ve İFTİRA SUÇLARINDAN SÜRGÜN‘’

 

Ayhan YILMAZ ile eşinin arasında olan özel bir fotonun hukuksuz yollar ile ele geçirildiği ve gayri ahlak-i bir konu gibi çarpıtılarak kamuoyuna servis edildiği ortaya çıktı. Karalama kampanyasını yürüten kişinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir personel olduğu ve geçmişte yine iftira suçu sabitleştiğinden ötürü disiplin soruşturması nedeniyle görev yeri değiştirilerek sürgün edilmişti.

Son 10 yılda ‘’İftira ve Disiplinsizlik’’ suçlarından hakkında 8 ayrı soruşturma açılan M.Ş. isimli memurun ‘’uyarma, kınama, maaş kesim cezası ve sürgün’’ cezaları aldığı, okulda yaptığı görevlerde kendine imtiyaz sağlamak ve kişisel çıkar elde etme girişimlerinde bulunarak ciddi sıkıntılara yol açtığı iddia edilmekte.

Son görev yapmış olduğu okulda da, okul müdürü ile ciddi tartışmalara girdiği ve okul müdürünü görevden aldırabilmek için okulda görev yapan bayan öğretmenleri kendi intikamına kurban etmeye çalıştığı öğrenildi. Ayhan YILMAZ’ın eşinin de bu okulda öğretmen olarak görev yaptığı ve şahsi telefonundan eşine Whatsapp aracılığı ile gönderdiği özel fotolarının M.Ş. isimli memur tarafından hukuksuz yollar ile ele geçirildiği ve okul müdürü ile arasında aşk yaşanıyor algısı oluşturarak okul müdürünün görevden alınması için kullandığı iddia edilmekte.

‘’AYHAN YILMAZ MÜDÜR OLURSA BANA NEFES ALDIRMAZ’’

 

Attığı iftira kesinleşince görev yaptığı okuldan sürgün yiyen M.Ş. isimli memurun, kendisinin sürgün edilmesinin arkasında eski Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan YILMAZ’ın olduğunu düşündüğünü ve yakın çevresine eğer bu adam İl Milli Eğitim Müdürü olursa bana nefes aldırmaz dediği iddia ediliyor. Bu nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan üst düzey bir yöneticinin de desteği ile geçmişte başaramadığı algı operasyonunu tekrar yürüttüğü iddia edilmekte.

 

M.Ş. isimli memurun kendi kişisel hesaplaşmasına bir çok kişiyi kurban ettiği ve kendi emellerine alet ettiği gazeteciler vasıtası ile insanların itibarı ve onurlarının zedelenmesine yol açtığı ve üst düzey bürokrasi ile siyasilere özelden mesajlar gönderterek amacına ulaştığı iddia ediliyor.

Öte yandan Ayhan YILMAZ’ a kumpas kuran kişinin geçmişte başka gazetecileri de yanıltarak yalan haberlere imza attırdığı ve bu gazetecilerin gerçekleri öğrendikten sonra bu kişi vasıtası ile gelen haberleri dikkate almadıkları öğrenildi.

 

‘’Son dönemlerin en büyük kumpası” olarak tarihe geçen bu senaryonun muhatabı için bu hafta içinde yargı yoluna başvuru yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak, 1.'si, çıkardı, ödülü, yıpratılmak, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı