Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 18:27 Bu haber 2559 kez okundu
 
Yapılan yanlışlığa güler misin ağlar mısın?
- Haberi
Yapılan yanlışlığa güler misin ağlar mısın?

Zonguldak'ta Valilik binasından Liman Caddesi'nde balıkçı barınaklarının bulunduğu sahil alanı; TOKİ tarafından ihale edilerek vatandaşların denizle buluşması sağlanacaktı. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın en önemli projelerinden olan Sahil projesi daha önce 13 Şubat’ta ihale edilecekken ihalenin 9 Mart’a ertelendiği açıklanmıştı. Kent genelinde moralleri bozan olay sonrası en merak edilen konuların başında ertelenme sebebi geliyordu.

“ZONGULDAK DEĞİL İSTANBUL YAZILMIŞ”

Elde edilen bilgilere göre Başkan Alan’ın ‘Morallerimiz biraz bozuk’ dediği erteleme sebebinin teknik şartname olduğu Başkan Alan tarafından açıklanmıştı. İhalede Zonguldak’ta uygulanacak olan proje şartnamesine ‘Zonguldak’ değil ‘İstanbul’ yazıldığı ortaya çıktı. Şehir ismi yüzünden neredeyse bir ay ertelenen ihalede ‘bürokrasi’ ve ‘Memur’ hatası olduğu bu hatayı da TOKİ’nin yaptığı iddia edildi. Koca bir şehrin kaybedecek zamanı yokken yapılan hata ile birlikte ilk kazmanın vurulması bir ay gecikti.

BAŞKAN ALAN DA ŞARTNAMEYE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan erteleme ile ilgili yaptığı açıklamada, “Normalde 13 Şubat'ta yapılacağını açıklamıştık. Valilikten Liman arkasına kadar olan sahil düzenlemesi projemiz ne yazık ki teknik şartnamedeki bir sıkıntı yüzünden 9 Mart tarihine ertelendi.  Canımız sağ olsun biz o kadar bekledik bir 20 gün daha bekleyeceğiz artık. İnşallah ihalemiz TOKİ tarafından 9 Mart'ta gerçekleştirilecek. Ondan sonraki süreçte de yasal prosedür işleyecek. En kısa zamanda biz yüklenici firmaya yer teslimini yapıp oradaki arkadaşlarımızı boşaltıp bir an önce hepimizin Zonguldak'ın yıllardır beklediği güzel sahil projesine  kavuşacağız. Tarih 9 Mart olarak güncellendi” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yapılan, yanlışlığa, güler, misin, ağlar, mısın?,
Yorumlar
Haber Yazılımı