Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:17 Bu haber 1066 kez okundu
 
Asıl mesele, kirliliğin kaynağına inebilmekte!
- Haberi
 Asıl mesele, kirliliğin kaynağına inebilmekte!

Zonguldak’ın kumsal ve plajlarını tehdit eden, Kozlu Sahilindeki evsel ve tıbbi atık felaketinin tekrar gündeme gelmesinin ardından, Zonguldak’ın bazı plajlarında temizlik çalışmalarına başlanıldığı görüldü.

Dün, Zonguldak Belediyesi ekiplerince Tersane Plajında gerçekleştirilen çalışma ile sahildeki atıkların toplanılarak taşındığı gözlemlenirken, yaptığı açıklamalar ve verdiği Meclis önergeleri ile sorunu ülke gündemine taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Milletvekili, “Sahillerimiz hem temizlenmeli, hem de tıbbi atık tehlikesinin gerçek kaynağı olan Kozlu Sahilindeki çöp dağı acilen ortadan kaldırılmalıdır.” Diyerek şu ifadelere yer verdi:

‘Sorunun gerçek kaynağı yok edilmeli’

“Kozlu sahilindeki çöp dağından dalgalarla Karadeniz'e yayılan tehlikeli tıbbi atıkların -şırıngalar, iğneler, kan tüpleri.- ve evsel çöplerin imha edilmesi için verdiğimiz kararlı mücadelemiz sonrasında;  Tersane Plajı gibi Zonguldak plajlarının bir kısmında temizlik çalışması başlatılmıştır.

Ancak; sahillerimiz hem temizlenmelidir, hem de tıbbi atık tehlikesinin gerçek kaynağı olan Kozlu Sahilindeki çöp dağı acilen ortadan kaldırılmalıdır.

Asıl mesele, sorunları halının altına süpürmek değil, tüm plaj ve kumsallarımızı tehdit eden, kirliliğin gerçek kaynağına inebilmektir.

Zonguldak'taki tüm sahillerimiz (Kapuz, Uzunkum, Kozlu Sahili, Öküşne, Değirmenağzı, Ilıksu, Ereğli, Alaplı, Filyos vb.) tertemiz olana kadar konunun takipçisi olmayı sürdüreceğim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Asıl, mesele,, kirliliğin, kaynağına, inebilmekte!,
Yorumlar
Haber Yazılımı